×
 • Sport
 • Sport

  Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Synimi i Carlo Ancelottit me Real Madridin është që ata të arrijnë 80 pikë para El Clasico më 21 prill, zbulon Diario AS.

  Real Madridi është aktualisht me 65 pikë pas 26 ndeshjesh. Kjo do të thotë se ata duhet të fitojnë të gjitha pesë ndeshjet e tyre të ardhshme në ligë përpara se të përballen me Barcelonën në javën e 32-të.

  Pesë ndeshjet e ardhshme të Madridit përfshijnë udhëtime në Valencia, Osasuna dhe Mallorca. Ata gjithashtu mirëpresin Celta Vigo dhe Athletic Bilbaon në Santiago Bernabeu.

  Real Madrid aktualisht është tetë pikë përpara Barcelonës dhe gjashtë më shumë se Girona në garën për titull.

  Skuadra e Ancelottit ka humbur pikë dy herë në pesë ndeshjet e fundit të ligës, por ata janë mposhtur vetëm një herë në La Liga këtë sezon. Ishte kundër Atletico Madridit si mysafir.

  Los Blancos duan që për El Clasico të jenë lider dhe të përmbyllin kështu gjasat për titull matematikisht, gjashtë xhiro para përfundimit të sezonit. /Telegrafi/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Atletico Madrid ka marrë pikë të plota të shtunën ndaj Girona në kuadër të Javës së tridhjetë në La Liga. Ndeshja e zhvilluar...
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Holanda do të mbyllë ambasadën e saj në Teheran të Iranit, nesër si një masë paraprake. Kështu tha Ministria e Jashtme holandeze,...
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.