[wp-story]

Lajme

Zafir Berisha zëvendës i Agim Veliut në Ministrinë e Brendshme

Zafir Berisha zëvendës i Agim Veliut në Ministrinë e Brendshme
20:08 | 18 Qershor 2020

Ish-deputeti i Nisma Socialdemokrate Zafir Berisha, është emëruar Zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Administratës.

Këtë e ka konfirmuar vet Zafir Berisha, në një prononcim për klankosova.tv.

”Dje e kam marr vendimin e kryeministrit me propozim të strukturave të Nismës”, është shprehur ai.

Si i tillë në bazë të vendimit, Zafir Berisha thotë se tani do ta përfaqësojë Nisman Socialdemokrate në detyrën e Zëvendësministrit në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Ministria e Punëve të Brendshme udhëhiqet nga Agim Veliu i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera