×
 • Sport
 • Sport

  Ylli i Serie A i thotë ‘jo’ transferimit te Barcelona

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni.

  Financat e Blaugranëve janë përmirësuar që nga fillimi i vitit 2024 dhe menaxherit të ri në krye të klubit do t’i jepet një buxhet solid për të punuar me të.

  Klubi është i bindur se do të mbledhë fonde të mëtejshme përmes shitjeve të lojtarëve dhe lojtarëve të cilët do të largohen pas skadimit të kontratave.

  Sulmuesi anësor i Milanit, Leao është shfaqur si një opsion i mundshëm për shkak të dëshirës për të shtuar më shumë gjerësi në sulmin e Barcelonës.

  Megjithatë, pavarësisht spekulimeve në rritje për një lëvizje në Spanjë, ose për të zëvendësuar potencialisht Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain, Leao ka këmbëngulur se besnikëria e tij mbetet e lidhur me San Siro.

  “Në Milan ata më kanë ndihmuar të rritem si njeri dhe si lojtar. Unë nuk mund t’i lë ata. E ardhmja ime është në Milano”, ka thënë Leao.

  Leao do të luajë në Ligën e Evropës ndaj Slavia Pragës, pas eliminimit të Milanit nga Liga e Kampionëve në fazën e grupeve.

  Rivalët e Milanit, Interi janë favoritët për të fituar titullin e Serie A me 12 pikë epërsi në krye të tabelës. /Telegrafi/

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Të tjera
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Ekonomi13 Prill 2024
  Aleanca Kosovare e Bizneseve-AKB, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Organizata ekonomike SHRBSH nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi mes vete me qëllim...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.