×
 • Sport
 • Sport

  Ylli i Manchester United i vetëofrohet Barcelonës

  FrontOnline
  05 Dhjetor 2023

  Barcelona nuk ka shumë hapësira për të manovruar në afatin kalimtar të janarit dhe ky ka qenë problemi që prej emërimit të Joan Laportas për herë të dytë si president i klubit.

  Blaugranasit momentalisht mund të përballojnë vetëm marrëveshjet me çmim të lirë ose lojtarët që nuk janë të angazhuar në klube. Një profil si ai i Donny Van De Beek i Manchester United, mund të konsiderohet nga katalanasit.

  Mesfushori holandez ka vuajtur për të pasur minuta në këmbët e tij, që prej se u transferua në Angli nga Ajax, madje as ardhja e ish-trajnerit të Ajaxit, Erik Ten Hag, nuk bëri që situata e tij të ndryshojë.

  Këtë sezon, ai ka luajtur vetëm 21 minuta ndërsa sezonin e kaluar kishte luajtur rreth 291 minuta gjatë tërë sezonit.

  Andaj është diçka e arsyeshme fakti që ai po kërkon të largohet nga klubi gjatë janarit. Juventusi janë të interesuar për shërbimet e tij, pasi po kërkojnë të zëvendësojnë mungesat e Paul Pogbas dhe Nicolo Fagiolit.

  Sidoqoftë, gazeta katalanase Sport, ka raportuar se ai i është vetëofruar Barcelonës ndërsa kujtojmë se blaugranasit kishin qenë të interesuar për të një kohë, në përpjekje për të formuar një dyshe prej De Jong dhe De Beek.

  Bordi i Barcelonës nuk janë të gjithë të mendimit për idenë e nënshkrimit të tij, por stafi i trajnerëve beson se ai do të luantë një rol duke marrë parasysh lëndimin e Gavit dhe sezonin e gjatë.

  Në rast se Van De Beek synon transferimin tek Barcelona, atëherë atë e pret një konkurrencë e ashpër me emra si Pedri, Gundogan, De Jong, Sergi Roberto dhe Fermin Lopez./Telegrafi/

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Sport26 Shkurt 2024
  Familja kosovare e hendbollit të hënën mori një lajm të rëndë. Në moshë të re ka ndërruar jetë ish-hendbollisti i dalluar i...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit se përfaqësues të BQK-së do të marrin pjesë në takimin e nesërm në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.