Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Xhelal Sveçla: Jam i lumtur që ‘Trumpizmi’ po përfundon në SHBA

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Xhelal Sveçla i Vetëvendosjes thotë se janë të lumtur që po përfundon administrata e udhëhequr nga Donald Trump në SHBA.

  “Unë jam i lumtur që një periudhë e quajtur ‘trumpizëm’ po përfundon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe që forcat demokratike atje po ngadhënjejnë”, tha Sveçla.

  “Ne ishim viktimë e një qasje të tillë ku ata edhe na emëruan si një vend në Lindje të Mesme i cili përqafohej me armiq me të cilët u vranë për 400 vite. Asnjëra nga këto nuk ishte e vërtetë”, shtoi ai.

  Ishte i pari i VV’së, Albin Kurti ai i cili para zgjedhjeve në SHBA u bëri thirrje shqiptarëve atje që të votonin për demokratin Joe Biden.

  Biden mori 270 votat e nevojshme elektorale për t’i shënuar disfatë Trumpit.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.