×
 • Sport
 • Sport

  Xavi ka gati largimin e parë nga Barcelona për afatin e janarit

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Marcos Alonso ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Barcelonën dhe në horizont nuk ka bisedime për vazhdim.

  Mbrojtësi i krahut mund të ndahet me klubin pa pritur verën, sipas Sport.

  Sipas gazetës spanjolle, mbrojtësi spanjoll po tërheq interesim të madh nga skuadra të shumta në Arabinë Saudite.

  Largimi i 32-vjeçarit do të ishte një hap pragmatik për katalanasit.

  Jo vetëm që do të shkurtonte faturën e tyre të pagave, por gjithashtu do të hapte rrugë për të fituar fonde shtesë për mbrojtësin që ata nënshkruan në një transferim falas në 2022.

  Alonso ka rrëshqitur në planet e Xavit, duke luajtur vetëm 299 minuta për Blaugranasit këtë sezon. Me kohën e kufizuar të lojës, lojtari në fakt mund të zgjedhë një largim në janar. /Telegrafi/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Sport29 Shkurt 2024
  Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham pritet të jetë jashtë listës për ndeshjen e ardhshme të skuadrës në La Liga kundër Valencias....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...
  Vip29 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.