×
 • Sport
 • Sport

  Xavi: E respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, nuk pendohem për asgjë

  FrontOnline
  25 Maj 2024

  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së fundit të sezonit 2023/24.

  Drejtuesit e Barcelonës morën vendim për të shkarkuar trajnerin Xavi pas përfundimit të këtij sezoni, por kjo nuk i ka penguar trajnerit për të respektuar vendimin.

  “Jam mirë. Sigurisht që ishin ditë të vështira, jo të lehta. Por mirë, unë jam këtu me mendje të kthjellët dhe dua të them se jam krenar për dy vitet e gjysmë si trajner. Nuk ishte e lehtë”, ka thënë fillimisht Xavi.

  “Unë e respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, është ai që vendos. Unë gjithmonë do të jem tifoz i Barcelonës dhe do të mbështes klubin”.

  “Më është dashur të marr vendime shumë të rëndësishme. Nuk jam penduar për asgjë. Kam qenë i vërtet tdhe i sinqertë me lojtarët, drejtuesit dhe drejtorët sportivë. Mendoj se kemi punuar me shumë nder dhe shumë dashuri për këtë klub”, përfundoi trajneri spanjoll.

  Xavi pritet të zëvendësohet nga Hansi Flick si trajner i ri i Barcelonës pas ndeshjes kundër Sevillas.

  Vendimi për të shkarkuar spanjollin u mor pas komenteve të tij të fundit të diskutueshme ku Xavi pretendoi se Barça nuk mund të konkurronte për çmimet kryesore sezonin e ardhshëm pas problemeve financiare. /Telegrafi/

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.