×
 • Sport
 • Sport

  Xavi: Asgjë s’ka ndryshuar, jam gati për sezonin tjetër

  FrontOnline
  18 Maj 2024

  Trajneri i Barcelonës Xavi Hernandez ka hedhur poshtë spekulimet se mund të shkarkohet, duke deklaruar se nuk ka biseduar me presidentin Joan Laporta dhe është gati për sezonin e ri.

  Mediat katalunase raportuan se situata në Barcelonë është mjaftë e tensionuar, që kur Xavi kritikoi gjendjen financiare të skuadrës.

  Megjithatë, Xavi thotë se s’i interesojnë fare këto spekulime dhe që ka raporte të mira me presidentin dhe drejtorin sportiv.

  “Nuk mund të të them më shumë se klubi më ka dhënë qetësi dhe kam dëshirën e njëjtë për të vazhduar këtë sezon dhe të radhës”.

  “S’më interesojnë spekulimet. I shoh informacionet, por nuk më interesojnë. Besimi i presidentit nuk ka ndryshuar dhe as i Decos. Mediat shkruajnë dhe publikojnë gjëra”.

  “Jam në kontratë dhe nëse duhet të bisedojmë prapë me presidentin, atëherë flasim. Çdo gjë është e njëjtë si para tre javëve kur njoftuam vazhdimësinë time. Nëse ka ndryshime, atëherë iu njoftojmë. Nuk kemi biseduar më”.

  Në anën tjetër, pas ndeshjes ndaj Vallecanos pritet të merret vendimi përfundimtar mbi të ardhmen e Xavit.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Dallas Mavericks ka fituar me një rezultat të bujshëm 122-84 ndaj Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të play off-it në...
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.