Bota/Rajoni

Vuçiq për Kosovën: Nuk do të hyjmë në konflikt me Amerikën

Vuçiq për Kosovën: Nuk do të hyjmë në konflikt me Amerikën
20:06 | 04 Nëntor 2019

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe i dërguarit special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matheë Palmer janë takuar gjatë ditës së sotme, pas një vizite të këtij të fundit në Beograd.

Sipas Presidentit serb Aleksandër Vuçiq, ai dhe Mattheë Palmer së pari biseduan në katër sy, dhe më pas u mbajt një mbledhje e dy delegacioneve.

“Bisedimet ishin të hapura, të sinqerta dhe për të qenë të drejta për publikun, unë gjithashtu jam i kënaqur me përmbajtjen sepse ne kemi marrë parasysh të gjitha çështjet tona kontestuese, të gjitha ndryshimet midis nesh, dhe unë do të thoja që ne jemi të vendosur të gjejmë një zgjidhje, “tha Vuçiq, shkruan B92, transmeton lajmi.net.

Vuçiq kujtoi se pikëpamjet e SHBA-së dhe të Serbisë për Kosovën janë shumë të ndryshme, gjë që nuk është sekret.

Duke iu përgjigjur pyetjeve, ai gjithashtu tha se Serbia nuk do të hynte në konflikt me SHBA-në.

“Ne nuk do të hyjmë në konflikte me Amerikën. Unë nuk mendoj se ne po luftojmë me forcën më të madhe”.

Ai shtoi se të gjitha problemet do të zgjidheshin në nivelin dypalësh.

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera