×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Von der Leyen: Duhet të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën

  FrontOnline
  30 Nëntor 2023

  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën.

  “Mjedisi strategjik rreth nesh ka ndryshuar rrënjësisht,” tha ajo. “Kjo krijon një lloj të ri përgjegjësie për Europën. Unë e quaj përgjegjësi strategjike. Është përgjegjësi, para së gjithash, të mbështesësh Ukrainën në këtë luftë, për aq kohë sa të jetë e nevojshme.

  Kjo nuk do të jetë e lehtë por pikërisht në këtë momente angazhimi ynë duhet të jetë i fortë. Rusia tani po përforcon pozicionet e saj. Dhe kjo do të thotë se situata në fushën e betejës mbetet shumë e vështirë./FrontOnline/

   

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Të tjera
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se edhe presidenti rus, Vladimir Putin, po të ishtë në krye të Qeverisë së Kosovës,...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshje me BERZH-in për investime 400 milionë euro në sektorët kryesorë të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.