×
 • Lajme
 • Lajme

  Vllasi: Perëndimi po e toleron Vuçiqin që të mos shkojë nga ana e Rusisë

  FrontOnline
  12 Prill 2024

  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë nga ana e Rusisë.

  “Si duket goxha po ndryshojnë në kuptim që bëhen më të ashpra. Vuçiqit po i thonë: boll më po të tolerojmë. E po e tolerojnë Vuçiqin. Ai po e keqpërdor atë lloj tolerimi nga shtetet perëndimore. Po e tolerojnë që të mos shkojë edhe më tepër, mos ta dërgojë Serbinë në prehër të Rusisë”, tha ai.

  “Përmes Vuçiqit megjithatë perëndimorët deri diku e kontrollojnë Serbinë. sepse nëse bëhet ndonjë gjendje kaotike në Serbi, nuk është e përjashtuar që dalin forcat në Serbi të cilat e ftojnë Rusinë për të vendosur rend dhe qetësi në Serbi – gjë që do të ishte shumë keq për regjion dhe Evropë”, u shpreh avokati Vllasi, në Info Magazine të Klan Kosova.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.