Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Vjedhjet në Kçiq të Mitrovicës, Policia kërkon nga banorët të mos bëjnë roje në rrugë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia e Kosovës ka kërkuar nga banorët e Kçiqit të Madh të Mitrovicës që të mos bëjnë roje nëpër rrugë, pasi kjo po e penngon punën e organeve të rendit dhe sigurisë.

  Policia e Kosovës ka thënë që çdo qytetar që haset në rrugë duke bërë roje do të trajtohet njësoj sikur një person i dyshuar.

  Kështu bëri të ditur këshilli i fshatit pas takimit me Policinë e Kosovës.

  Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

  Njoftim
  Ju njoftoj se sot kam pasur një takim me përfaqësuesit e organeve të rendit (Policisë së Kosovës) të cilët këto ditë pothuajse tërë vëmendjen dhe angazhimin e kanë orientuar në fshatin Kçiq i Madh me qëllim të ofrimit të një ambienti mē të sigurtë pēr banoret tanë.
  Policia e Kosovës në tē njejten kohë kërkon nga ne si pērfaqësues dhe si banorë që të mos grumbullohemi nē lagje dhe rrugë publike të bëjmë kujdestari (roje) ngase, kjo punë u takon vetëm organeve të sigurisë pra Policisë së Kosovës. Lidhur me këtë Policia e Kosovës tërheq vërejtjen që çdo person që haset në rrugët publike duke bërë (kujdestari-roje) do të trajtohet njësoj sikur personat e dyshuar ( pra edhe mund të arrestoeh) sepse kjo po e pengon punën e organeve të rendit dhe sigurisë! Banorët mund të bëjnë kujdestari (roje) vetëm brenda oborreve dhe pronave private).

  Andaj të nderuar bashkëvendas edhe ne si përfaqësues të fshatit duke pasur çdo herë parasysh shqetësimet e juaja më mirkuptimin më të madh kërkojmë nga ju që në mënyrë strikte respektoni kerkesat e Policisë së Kosovës.

  Për çdo automjet të ose person të dyshuar lidhur me vjedhjet fundit në fshat mund të kontaktoni 24 orë numrin zyrtar të Policisë së Kosovës 192.

  Me respekt:
  Këshilli i fshatit Kçiq i Madh.

  Data: 17.11.2020

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...
  Kronika29 Mars 2023
  Një grua që ishte duke u trajtuar në QKUK ka vdekur mbrëmë, ku ishte duke u trajtuar në nga data 23 mars....
  Kronika29 Mars 2023
  Pas një mosmarrëveshje, katër nxënës janë rrahur mec vete në Obiliq. Policia njofton se ata kanë pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.