×
 • Sport
 • Sport

  Vëllaznimi, skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Parë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Vëllaznimi është skuadra e vetme me pesë fitore në pesë ndeshje në Ligën e Parë të Meshkujve. Skuadra kuqezi ka mundur Borean me rezultat 90:53, duke qenë një nga skuadrat favorite për vendin e parë në Ligën e Parë, ndërsa skuadra pejane ka dy fitore dhe tri humbje.

  Istogu ka pësuar humbjen e parë pas katër fitoreve radhazi. Skuadra istogase është mundur nga AS Prishtina me shifrat 77:85, ndërsa skuadra prishtinase ka dy fitore dhe tri humbje, përcjell FrontOnline.

  Dardanët regjistruan fitoren e dytë (kanë edhe tri humbje), duke mundur Marigona Hill Prishtinën me rezultat 80:82, ndërsa prishtinasit kanë një fitore dhe katër humbje.

  New Basket është mundur nga Prishtina e Re me rezultat 47:62. Skuadra prizrenase ka dy fitore dhe tri humbje, kurse e kundërta për skuadrën prishtinase, tri fitore dhe dy humbje.

  Vushtrria ka vazhduar me formë të mirë, duke mundur Feronikelin me 30 pikë dallim, 83:53, që ishte fitorja e katërt për vushtrriasit, që kanë edhe një humbje, ndërsa skuadra nga Drenasi ka pesë humbje në pesë ndeshje, duke qenë e vetmja në Ligën e Parë pa fitore.

  Java 5 – Liga e Parë e Meshkujve

  Vëllaznimi – Borea 90:53
  NEW Basket – Prishtina e Re 47:62
  Marigona Hill Prishtina – Dardanët 80:82
  Istogu – AS Prishtina 77:85
  Vushtrria – Feronikeli 83:53./FrontOnline/

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.