×
 • Sport
 • Sport

  Vedat Muriqi me ekuipazhin e tij synon fitoren ndaj “Mbretërve”

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Mallorca dhe Real Madridi do të ballafaqohen këtë të shtune në kuadër të xhiros së 31-të në La Liga.

  Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Estadi Mallorca Son Moix”, duke filluar nga ora 18:30.

  Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi pritet të luajë nga fillimi në këtë sfidë, ku do të kërkojë golin e gjashtë në La Liga.

  Përndryshe, Mallorca do të kërkojë që të bëjë befasinë sot duke pasë si përparësi edhe terrenin vendas, në mënyrë që të largohet nga zona e rrezikshme që dërgon në La Liga 2.

  Teksa, Real Madridi është lider me 75 pikë të grumbulluara nga 30 ndeshje dhe do të synojë që të vazhdojë këtë ecuri për t’iu afruar titullit të kampionit të Spanjës.

  Ndeshja e parë në mes tyre e zhvilluar në këtë kampanjë, është mbyllur në të mirë të “Mbretërve”, me shifrat 1-0./Klankosova.tv.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Sport19 Maj 2024
  Me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja e katërt e serisë finale të Playoff-it të Prince Caffe Superligës së Kosovës...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...
  Lajme19 Maj 2024
  Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër...
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në fillim...
  Lajme19 Maj 2024
  Pas një periudhe të gjatë që nuk e kishin parë djalin e tyre, prindërit e ish-presidentit Thaçi sërish kanë marrë rrugën e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.