Lajme

Vdes një veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Vdes një veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës
09:31 | 19 Korrik 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se ka vdekur Isuf Kurmehaj, veprimtar i LDK-së.

Zemaj ka thënë se i ndjeri ishte aktivist e veprimtar i LDK-së, luftëtar i palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi.
“Me dhimbje dhe pikëllim mora lajmin për vdekjen tënde Isuf.

Ishe i dashur e i respektuar, aktivist e veprimtar i LDK-së, luftëtar i palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi. Ngushëllime familjes, miqve dhe bashkëfshatarëve të Strellcit. U prefsh në paqe Isuf Kurmehaj”, ka thënë Zemaj.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera