×
 • Kronika
 • Kronika

  Vdes këmbësorja, u godit nga kombibusi në Stacionin e Autobusëve në Prizren

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Policia në Prizren ka arrestuar një person i cili ka shkaktuar një aksident trafiku, si pasojë e të cilit ka vdekur një këmbësore

  Rasti ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në Stacionin e Autobusëve në Prizren, njofton Policia e Kosovës.

  “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti përderisa ishte duke lëvizur me automjetin e tij kombi-bus, ka goditur këmbësoren viktimën femër shqiptare shtetase e R. Shqipërisë. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Ne vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës”, thekson policia.

  Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet ne IML për obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje.

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Kronika17 Maj 2024
  Një person është arrestuar mbrëmë nga Policia e Kosovës, pasi i njëjti dyshohet se është përfshirë në vrasjen në tentativë në Ferizaj...
  Kronika16 Maj 2024
  Është arrestuar edhe i dyshuari i tretë rreth rastit në Graçanicë. Klankosova.tv mëson se E.G u arrestua nga autoritetet në Shqipëri gjatë...
  Kronika16 Maj 2024
  Me kërkesë të mbrojtësve të të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, avokatëve Skender Musa dhe Arbnora Shefkiu, është shtyrë seanca e...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 33 tjera me dëme materiale janë raportuar brenda 24 orëve. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në rrugën Klinë-Gjakovë është shembur dheu, mëngjesin e sotëm. Mediat lokale kanë publikuar pamje, ku shihet se si është shkatërruar rruga dhe...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Pavarur në Kuvendin e Kosovës dhe ish-zëvendës i kryeministrit Albin Kurti, Haki Abazi, për FrontOnline thotë se ministrja Donika Gërvalla...
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka raportuar se një burrë ka vdekur në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymën. Në raportit 24 orësh,...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Aeroporti i Mynihut në Gjermani është mbyllur, sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kanë hyrë në psitën e tij. Siç raporton...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.