[wp-story]

Lajme

Vdes aktivisti i AAK-së

Vdes aktivisti i AAK-së
11:10 | 26 Nëntor 2020

Nënkryetari i AAK-së Pal Lekaj, ka njoftuar se ka vdekur aktivisti i AAK-së në degën në Gjakovë, Besim Selmanaj.

Lekaj shkruan se Selmanaj u nda nga jeta në moshën 47 vjeçare dhe ishte njëri ndër aktivistët më të devotshëm të partisë së tij.

Postimi i tij i plotë:

Dje mora lajmin e pikëlluar, që në moshën 47 vjeçare vdiq Besim Jahë Selmanaj, një nga aktivistët më të devotshëm të AAK-së në Gjakovë. Besimi dha kontribut të madh për Hasin, Lipovecin dhe gjithë Gjakovën gjatë periudhës (2009-2013) kur ai ishte kryetar i nëndegës së AAK-së në Lipovec. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Selmanaj dhe Berisha.LAVDI !/FrontOnline/

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera