×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdekja e 32 vjeçarit nga Peja: Ishte i prekur me sëmundjen ‘skleroza multiple’

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Një 32 vjeçar ka vdekur mbrëmë në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ai kishte diagnozë të Covid-19, por që kishte kryer testin por ende nuk ka dalë rezultati i tij.

  Drejtori i Spitalit të Pejës, Skender Dreshaj, ka thënë për Klan Kosovën se viktima ishte prekur me një sëmundje auto-imune e cila quhet skleroza multiple.

  Ai deklaroi se kjo lloj sëmundje e zvogëlon imunitetin dhe se i mjafton vetëm një virus që ta sulmojë për ta rënduar gjendjen.

  Dreshaj theksoi se të ndjerin e kishin hospitalizuar para dy dite dhe se i kishte të gjitha simptomat e Covid-19.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi, ka nevojë për ndihmën e të gjithëve. Ai vuan nga një sëmundje dhe...
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Vip20 Qershor 2024
  Tayna dhe ish-menaxheri i saj Rinor Hykolli janë temë diskutimi në media rozë. Kënga e fundit e këngëtares është fshirë përsëri nga...
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.