[wp-story]

Lajme

Vazhdon përplasja e Time Kadrijajt me Prindon Sadriun: Ta shofim kush ka keqpërdorë buxhetin e Kosovës

Vazhdon përplasja e Time Kadrijajt me Prindon Sadriun: Ta shofim kush ka keqpërdorë buxhetin e Kosovës
23:34 | 25 Nëntor 2020

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka reaguar ndaj Prindon Sadriu, burrit të Vjosa Osmanit i cili ka paralajmëruar padi ndaj Kadrijajt.

Kadrijaj thotë se Sadriu është paguar po nuk ka mbajtë vendin e punës në Shkup, dhe se i kanë të dhënat e hyrje-daljeve të tij.

Ajo thotë se për këtë do jipet llogari në komisionin parlamentar për punë të jashtme.

Ta shofim kush ka keqpërdorë buxhetin e Kosovës, shkruan Kadrijaj.

Ky është postimi i saj i plotë:

Zoti Prindon Sadriu , ne i kemi të gjitha të dhenat për hyrje daljet nē Shkup. Ti je paguar po nuk ke mbajtē dhe rrallē e ke vizituar vendin e punēs.
E pēr kētē do tē do tē jepni llogari tē gjithē nē komisionin parlamentar për punë të jashtme dhe diasporë.
Ta shofim kush ka keqpērdorē buxhetin e Kosovēs.
TK!

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera