×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Varroset 21-vjecari shqiptar që u vra nga terroristi në Vjenë

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Familjarë, miq dhe të afërm, mes lotësh i dhanë sot lamtumirën e fundit Nexhip Vrenezit, 21-vjeçar me origjinë nga Veleshta, që ishte viktimë e sulmit në Vjenë.

  Qindra banorë të Veleshtës dhe Strugës sot në mesditë i dhanë lamtumirën e fundit Nexhip Vrenezit, 21 vjecarit nga Veleshta e Strugës që humbi jetën si pasojë e sulmit terrorist që ndodhi në Vjenë të Austrisë, raporton Albinfo.ch përcjell Klan Kosova.

  Kujtojmë se më 2 nëntor dy austriakë, një gjerman dhe një shtetas shqiptar i Maqedonisë Veriore ( L.V), janë ata që humbën jetën në zemër të Vjenës, gjatë një sulmi me armë zjarri të klasifikuar si terrorist, ku protagonist kryesor qe shqiptari nga Tetova me nënshtetësi austriake, Kujtim Fejzullai.

  Ndërsa të plagosurit, 23 prej tyre, janë kryesisht austriakë, por midis tyre janë shtetas të Gjermanisë, Sllovakisë, Bosnjës dhe Luksemburgut. /Albinfo.ch

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Komisioni Evropian ka konfirmuar se ka transferuar 60 milionë euro në mbështetje buxhetore për qeverinë tuniziane, pavarësisht se presidenti tunizian, Kais Saied...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një gjykatë serbe ka gjobitur aktivisten qytetare Aida Çoroviq me 100,000 dinarë (897 dollarë). Kjo siç raportohet për hedhjen e vezëve gjatë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Komisioni Evropian ka konfirmuar se ka transferuar 60 milionë euro në mbështetje buxhetore për qeverinë tuniziane, pavarësisht se presidenti tunizian, Kais Saied...
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Kosova ka fakte,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Avokati Tomë Gashi, ka thënë se krimineli Milan Radoiçiq, mund të vritet nga vetë shteti serb. Ai në RTV Dukagjini, tha se...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një gjykatë serbe ka gjobitur aktivisten qytetare Aida Çoroviq me 100,000 dinarë (897 dollarë). Kjo siç raportohet për hedhjen e vezëve gjatë...
  Sport04 Tetor 2023
  Antwerp ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk. Ishte Arbnor Muja i cili realizoi në minutën e tretë të ndeshjes...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se me këtë qasje se si po shkon dialogu,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.