×
 • Lajme
 • Lajme

  Valon Syla: Thaçi shkon vetë në Speciale, nuk i çon shokët dhe nuk pranon marrëveshje të dëmshme

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Analisti Valon Syla ka thënë se presidenti Thaçi që disa vite akuzohet se e ka krijuar Gjykatën Speciale për të shpëtuar vetë, duke i çuar shokët t tij të luftës aty.

  Po ashtu, ai është akuzuar se do ta pranonte çfarëdo marrëveshje me Serbinë vetëm që të shpëtonte nga Specialja. Por, sipas tij, aktakuza e Zyrës së Prokurorit të Specializuar i ka demantuar këto pretendime të poshtra të kundërshtarëve të tij politikë.

  “Gërnaçat që disa vjet e kanë akuzuar Presidentin Hashim Thaçin se e ka krijuar Gjykatën Speciale për t’i çuar shokët e luftës dhe për të shpëtuar vetë. Nga frika e kësaj gjykate, atë e akuzonin se do të pranonte çfarëdo marrëveshje me Serbinë.

  Të dyja këto pretendime të poshtra i hodhi poshtë aktakuza e Zyrës së Prokurorit të Specializuar.

  Hashim Thaçi është i gatshëm të shkojë vetë për të mos i dërguar shokët e luftës.

  Hashim Thaçi nuk pranon marrëveshje të dëmshme për Kosovën edhe nëse i duhet ta sakrifikojë të ardhmen e tij politike. Mos e keni këtë gajle”, ka shkruar Syla.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...
  Front TV18 Prill 2024
  Lëvizja Feministe Studentore të enjten ka ndërprerë ligjëratën e profesorit të denoncuar për ngacmim seksual, Xhevat Krasniqi. Disa nga përfaqësuesit e kësaj...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Lajme18 Prill 2024
  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii. Ai është ndaluar për...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë. Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:30, bëri të...
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasja e dy grave brenda pesë ditëve ka shqetësuar edhe Rrjetin e Grupit të Grave. Adelina Berisha, nga Rrjeti i Grupit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.