Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vaksina kundër Covid-19, Turqia do të blejë 20 milionë doza

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Turqia ka thënë se do të blejë 20 milionë doza të vaksinës së kompanisë kineze “Sinovac Biotech” kundër koronavirusit.

  Qeveria turke është gjithashtu në bisedime për blerjen e vaksinës së kompanive “Pfizer” dhe “BionTech”, bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, gjatë raportimin në kuvend.

  “Ne do të mund të marrim së paku dhjetë milionë doza të vaksinës kineze në dhjetor. Duam që ta rrisim numrin. Po kaq do të jenë në janar, gjithashtu”, tha ky ministër.

  “Kjo shifër lehtësisht mund të dyfishohet, ndoshta. Një kontratë do të nënshkruhet për këtë brenda një ose dy ditëve”, tha ministri Koca gjatë prezantimit të buxhetit të Ministrisë së Shëndetësisë në kuvend.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.