×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ushtria izraelite: Rreth 40 lëshime raketash janë identifikuar nga Libani

  FrontOnline
  12 Prill 2024

  Rreth 40 lëshime raketash janë identifikuar duke kaluar nga Libani, tha ushtria izraelite.

  Në një postim në Telegram, Forcat e Mbrojtjes së Izraelit thanë se disa raketa u kapën dhe pjesa tjetër ra në zona të hapura.

  Ai gjithashtu konfirmoi se dy dronë shpërthyes të Hezbollahut që kishin hyrë në territorin izraelit nga Libani ishin kapur.

  “Gjatë orëve të fundit, IDF-ja goditi një numër lokacionesh në Libanin jugor për të hequr një kërcënim”, shtoi ai.

  Izraeli dhe grupi militant libanez Hezbollah kanë shkëmbyer rregullisht zjarr përtej kufirit që nga shpërthimi i luftës në Gaza vitin e kaluar./Sinjali

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën 8 persona mbetën të plagosur mbrëmjen e kësaj të shtune në Durrës, pasi u përfshinë në një aksident masiv. Ngjarja...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Në Shqipëri u zhvillua për herë të dymbëdhjetë para e komunitetit LGBT+. Pjesëtarë të këtij komuniteti dhe aktivistë marshuan në Tiranë nga...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.