×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Turqi, numri i të shëruarve nga Covid-19 arrin në mbi 202 mijë

  FrontOnline
  19 Korrik 2020

  Mesatarisht 1.000 pacientë në Turqi shërohen nga koronavirusi çdo ditë dhe pothuajse po aq raste të reja raportohen, tha sot ministri i Shëndetësisë i vendit, Fahrettin Koca.

  Gjatë ditës së kaluar, gjithsej 997 pacientë të tjerë janë shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi, duke e çuar totalin në 202.010 pacientë të shëruar paraprakisht të testuar pozitiv ndaj këtij virusi.

  “Synimi ynë: Rritje të numrit të të shëruarve, rënie e numrit të rasteve të reja”, shtoi Koca.

  Numri i rasteve me COVID-19 në Turqi arriti në 219.641, me 924 raste të reja në 24 orët e fundit.

  Numri i vdekjeve nga COVID-19 në Turqi arriti në 5.491, me 16 të vdekur në 24 orët e fundit, , transmeton Anadolu Agency (AA). Turqia ka kryer mbi 4,27 milionë teste të dyshuara për COVID-19, ndërsa vetëm gjatë ditës së fundit ka kryer 41.310 teste.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Ambasadorja Lendita Haxhitasim së bashku me kryetarin e Komunës së Tolentino në Rajonin Marche, Mauro Sclavi Sindaco, si dhe presidentin e shoqatës...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Dhjetëra fluturime janë anuluar në aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit të dielën. Kjo për shkak të reshjeve të borës që pritet të arrijnë...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka lavdëruar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama për përpjekjet e tij për ta ndryshuar kryeqytetin. Rama...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Në sfidën  e kapiten për këtë javë, banorët e Big Brother VIP Kosova kanë qenë të ndarë në dy grupe. Secili prej...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Momente shumë të veçanta kanë ndodhur brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Aty kanë hyrë disa personazhe me maskota, të cilët...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e rinj të Big Brother VIP Kosova, Mirdoni dhe Ardi kanë biseduar sërish me Shqipen. Ka qenë Mirdoni ai që i...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blerando i ka dhënë një këshillë banorit të ri, Mirdonit. Ai i ka thënë që të mos e shikojë Lindën, sepse del...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Derisa Blerando po qëndronte tek lavanderia, aty ka shkuar Shqipja. Ajo i ka thënë se duhet që Blerando t’i kërkojë falje, derisa...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci, Blero, Alby, Kaderi dhe Lumbardhi kanë qëndruar bashkë dhe kanë bërë biseda të ndryshme. Ndërkohë, ka qenë Kaderi ajo që ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.