×
 • Sport
 • Sport

  Tri skuadra angleze në garë për Simone Inzaghin e Interit

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli.

  47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët deri në qershor 2025 dhe fiton 5.5 milionë euro neto në sezon plus shtesa.

  Ofertat e Ligës Premier mund të arrijnë rreth 8-9 milionë euro në vit.

  Barcelona është gjithashtu e interesuar, të cilin e shohin si pasuar të Xavi Hernandezit, i cili largohet në fund të sezonit.

  Inzaghi me Interi janë afër të shpallen kampion të këtij edicioni në Serie A, teksa fituan Superkupën e Italisë muajin e kaluar./Gazeta Express

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.