×
 • Sport
 • Sport

  Tre lojtarët e Barcelonës që të ardhmen duket se e kanë në Arabinë Saudite

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  Barcelona përballet me një sfidë në rritje me ngritjen e futbollit në Arabinë Saudite, ku klubet me ambicie kolosale duan të joshin yjet e klubit katalunas.

  Ky fenomen, i cili u intensifikua verën e kaluar me largimin e lojtarëve të njohur në Lindjen e Mesme, duket larg ndalimit.

  Përpjekjet për të forcuar ligën saudite, në përgatitje për Kupën e Botës 2034, kanë çuar në një kërkim agresiv për talentë, duke përfshirë anëtarë të shquar të Barcelonës.

  Raphinha:

  Një nga emrat që bën jehonë në këtë kontekst është Raphinha, prania e së cilit në radarin e futbollit saudit është e pamohueshme. Edhe pse braziliani ka zgjedhur të qëndrojë te Barça në të kaluarën, ofertat e reja mund ta tundojnë atë të rishqyrtojë pozicionin e tij. Me daljen në skenë të të rinjve si Lamine Yamal, drejtuesit e klubit katalanas e kuptojnë mundësinë e një largimi, megjithëse kanë besim për ta mbajtur atë.

  https://rumble.com/v4brjal-best-skills-goals-and-assists.html 

  Robert Lewandowski:

  Nga ana tjetër, situata e Robert Lewandowskit i shton një nuancë tjetër këtij komploti. Pavarësisht rrënjëve të tij në Barcelonë dhe rolit të tij vendimtar në ekip, interesi saudit, me ofertat e tij joshëse, vë në dyshim qëndrueshmërinë e tij. Vendimi, në fund të fundit, bie mbi lojtarin dhe gatishmërinë për të vazhduar të jetë një pjesë kyçe në skemën e Barçës.

  Marc-Andre Ter Stegen:

  Së fundi, rasti i Marc-Andre ter Stegen i shton një element tjetër enigmës. Edhe pse portieri gjerman është në fokusin e klubeve saudite, angazhimi i tij në Barcelonë dhe situata e tij kontraktuale deri në vitin 2028 sugjerojnë se një largim nuk do të kishte gjasa. Sidoqoftë, perspektiva e një kontrate të fundit të madhe mund të ndikojë në vendimin e tij.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Ekonomi13 Prill 2024
  Aleanca Kosovare e Bizneseve-AKB, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Organizata ekonomike SHRBSH nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi mes vete me qëllim...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.