×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Transmetimi “live”/ Joe Biden vaksinohet kundër Covid-19

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Presidenti i zgjedhur në SHBA, Joe Biden ka marrë vaksinën kundër COVID -19.

  Procesi i vaksinimit është bërë në transmetim “live” përmes televizioneve dhe rrjeteve sociale.

  Biden ka marrë vaksinën e Pfizer, por sot në SHBA do të bëhen edhe dozat e para të vaksinës së prodhuar nga Moderna.

  Para Biden u vaksinua edhe zv presidenti  Mike Pence.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme20 Maj 2024
  Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Gjykata Ndërkombëtare Penale (GJNP) së shpejti mund të lëshojë urdhër-arreste për udhëheqësit izraelitë dhe ata të Hamasit, përfshirë kryeministrin izraelit Benjamin Netanjahu,...
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Kurti e ka sjellë Serbinë si temë kryesore të diskutimit...
  Të tjera
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha se është shumë e rëndësishme arsyeja pse vendi shkon në zgjedhje. I pari...
  Lajme20 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka jap detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tregoi arsyet e refuzimit të ftesës për takim me kryeministrin Albin Kurti. Ai tha se ftesa e...
  Lajme20 Maj 2024
  Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas parashikimeve të fundit, të martën pasdite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar `Projektligjin për Ratifikimin e Traktatit` ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës, për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.