×
 • Sport
 • Sport

  Trajneri i njohur italian në listën e Bayernit, nëse klubi dështon me Xabi Alonson

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Bayern Munichi po mendon për trajnerin e ardhshëm, pasi siç dihet, Thomas Tuchel do të largohet në fund të sezonit.

  Xabi Alonso mbetet objektivi kryesor dhe më i preferuar nga të gjithë drejtuesit e gjigantit gjerman, veçanërisht e drejtorit të ri sportiv, Max Eberl, transmeton Gazeta Express.

  Më shumë bisedime thuhet se do të ketë së shpejti.

  Megjithatë, Bayerni po shqyrton një plan B dhe C, nëse plani i Alonsos dështon. Një nga trajnerët që po diskutohet gjithashtu si një alternativë e mundshme është Roberto De Zerbi. Eberl ka një mendim shumë pozitiv për të, ka raportuar gazetari i njohur gjerman, Florian Plettenberg.

  44-vjeçari mund të largohet nga Brighton në verë për shkak të një klauzole lirimi që ka në kontratën e tij.

  Gjithsesi, italiani është i lidhur edhe me Barcelonën, që gjithashtu do të mbetet pa trajner pasi Xavi do të largohet në fund të sezonit.

  Përfito nga zbritja e madhe në NimiTV me pakon DigiPrime!
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Ekonomi13 Prill 2024
  Aleanca Kosovare e Bizneseve-AKB, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Organizata ekonomike SHRBSH nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi mes vete me qëllim...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.