×
 • Lajme
 • Lajme

  Thellohet përçarja në koalicionin qeverisës, zyrtari i NISMA-s e akuzon Hotin për kapje të shtetit

  FrontOnline
  18 Dhjetor 2020

  Mevludin Krasniqi, zyrtari në partinë e Fatmir Limajt, ka reaguar pas shkarkimet e fundit të bëra nga Qeveria Hoti.

  Në një postim në Facebook, Krasniqi ka krahasuar këto shkarkime me kapje të shtetit.

  “Realisht kjo është  “kapje e shtetit”,  kjo që ka ndodhur në Kosovë gjatë vitit 2020”, shkruan ai.

  Postimi i plotë:

  Realisht kjo është “kapje e shtetit”, kjo që ka ndodhur në Kosovë gjatë vitit 2020:

  Shkarkim/emërimet e dhjetëra bordeve dhe drejtorëve të Ndërmarrjeve Publike

  Shkarkim/emërimet e bordeve dhe drejtorëve të Autoriteteve Rregullative

  Shkarkim/emërimet e Sekretarëve të Përgjithshëm të ministrive

  Shkarkim/emërimet e Këshillave Drejtues të Universiteteve Publike

  Shkarkimi/emërimi i drejtorit të Policisë

  Shkarkimi/emërimi i drejtorit të Doganës

  Shkarkimi/emërimi drejtorit të Administratës Tatimore

  Shkarkimi/emërimi i bordit dhe i drejtorit të SHSKUK-së

  Shkarkimi i drejtorit të AKI-së (me tendecë emërimi)

  Shkarkimi i sekretarit të Presidencës (me tendencë emërimi)

  Në disa nga institucionet e cekura më lartë, fatkeqësisht, shkarkim/emërime ka patur edhe nga disa herë brenda këtij viti

  Sigurisht ka dhe të tjera shkarkim/emërime që si kam përmendur!

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Ish- anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka komentuar përplasjet mes Presidencës dhe Qeverisë për mos anëtarësimin e Kosovës në KiE. Kryeziu...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.