×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Tentim grabitje në Prizren: Një i plagosur

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Një person është plagosur gjatë një tentim grabitje në qytetin e Prizrenit, raporton Front Online.

  Tentim plagosja ka ndodhur në një argjendari, ku i plagosur ka mbetur pronari i dyqanit.

  Rastin për  Front Online e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

  Ai ka thënë se tre persona kanë tentuar të grabisin një argjendtari dhe si pasojë është plagosur pronari.

  “Rreth orër 17 ka ndodhur një tentim grabitje në rrugën “Adem Jashari” nga tre persona dhe nga të shtënat me armë ka mbetur i plagosur pronari”, ka thënë ai për Front Online.

  Osmanollaj tutje ka thënë se i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë dhe se policia është vënë në kërkim të të dyshuarve që kanë qëlluar me armë.

  ” I plagosuri është jashë rrezikut për jetë dhe jemi vënë në kërkim të të dyshuarve që kanë gjuajtur me armë dhe kanë tetntuar të grabisin argjendtarinë”, ka thënë ai. /Front Online/

   

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.