×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Të shtëna në një kampus universitar në Las Vegas, raportohet për “viktima të shumta”

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Policia Metropolitane e Las Vegasit tha se një sulmues i dyshuar në kampusin e Universitetit të Nevada, Las Vegas, “është lokalizuar dhe ka vdekur”.

  “Ky është një hetim aktiv. Ju lutemi, vazhdoni të shmangni zonën”, tha policia në X, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

  Policia po i përgjigjej raporteve për të shtëna me viktima të shumta në kampus, pranë Beam Hall, sipas një postimi të mëparshëm në mediat sociale.

  “Duket se ka shumë viktima në këtë moment. Ju lutemi shmangni zonën dhe do të kemi më shumë informacion së shpejti”, tha policia në X.

  Rasti është raportuar në orën 11:54 paradite sipas kohës lokale. Universiteti postoi një njoftim emergjent online, duke thënë, “Policia Universitare po reagon ndaj raportimeve për të shtëna me armë zjarri. Evakuohuni në ndonjë zonë të sigurt – vraponi-fshihuni-luftoni”.

  Menjëherë më pas, universiteti tha në X se policia ka reaguar ndaj “raportimeve tjera për të shtëna në zonën universitare”, dhe këshilloi njerëzit që të shmangin zonën. /Klankosova.tv

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Në seancën e së hënës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, Daut Haradinaj, ish-deputeti i Kuvendit të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  20 të rinj tjerë të komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian përfunduan trajnimin mbi Edukimin Medial në kuadër të projektit “Luftimi i dezinformimit...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit se përfaqësues të BQK-së do të marrin pjesë në takimin e nesërm në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.