×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Të shtëna me armë zjarri në metronë e New York-ut, raportohet për një të vrarë dhe 5 të plagosur

  FrontOnline
  13 Shkurt 2024

  Një person u vra ndërsa pesë të tjerë u plagosën në një sulm me armë në metronë e Bronx-it në New York, transmeton NBC News, përcjell FrontOnline. Të shtënat ndodhën në orën 16:40 me orën lokale, kur metroja ishte e mbushur me njerëz. Policia tha se një 34 vjeçar, një kalimtar i rastit, u dërgua në spital por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve.

  Sipas autoriteteve, të shtënat nuk ishin të rastësishme dhe filluan brenda një treni kur dy grupe u grindën. Ndërsa treni u fut në stacion, një person mori një armë dhe hapi zjarr. Disa nga të plagosurit kanë qenë kalimtarë të rastit që nuk janë përfshirë në sherr dhe që ndodheshin aty pranë.

  Dëshmitarët thanë se kishte shumë njerëz në metro kur u dëgjuan të shtënat, duke përfshirë fëmijë./FrontOnline/

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian ka miratuar të enjten një rezolutë për procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian (BE), përmes së cilës kërkoi që ky...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  KFOR-i ka bërë të ditur se një person me armë zjarri (lodër) në veri të Mitrovicës sot pasdite ka filluar të sillej...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.