×
Etiketë: zgjasë
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Pandemia duket që po zgjatet, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi Izraeli do të rikthejë izolimin. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë të tjera përmasa, ku është në...
Lajme24 Gusht 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi shprehet i bindur se politika nuk duhet të ndërhyjë në drejtësi dhe as drejtësia në politikë. Në një reagim të tij bërë në llogarinë e tij në facebook, thotë se...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një ish mjek i OBSH që ndihmoi botën në përgjigjen kundër lisë thotë se lufta globale kundër COVID-19 do të vazhdojë për të paktën edhe 4 vjet, teksa virusi lëviz nga një vatër në tjetrën....
Lajme25 Korrik 2020
Oda e Mjekëve të Kosovës, po vlerëson se masat e fundit të ndërmarra nga Qeveria, kanë ndikuar pozitivisht në luftën kundër Covid-19. Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu, në një intervistë për...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, ka folur në lidhje me shtimin e rasteve me koronavirus gjatë javëve të fundit në vend. I ftuar në emisionin “Hipokrati” në Top Channel, Pipero tha se normaliteti i ri...
Lajme14 Korrik 2020
Thaçi të hënën u intervistua për afro gjashtë orë, juristët tregojnë së çka ka mundur të pyetet. Me flamur të UÇK-së, por me më pak njerëz u prit edhe të martën. Kështu, presidenti Hashim Thaçi...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Sipas një studimi të ri me njerëzit e shëruar nga COVID-19, imuniteti ndaj koronavirusit mund të jetë jetëshkurtër. Shkencëtarët në “King’s College” të Londrës kanë studiuar se si trupi e lufton natyrshëm virusin përmes anti-trupave...
Lajme13 Korrik 2020
Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Firma gjermane BioNTech është e bindur se do të kërkoj miratimin rregulator deri në fund të vitit për një vaksinë efikase për luftimin e koronavirusit, tha CEO i kompanisë për TheWall Street të premten. Mirëpo,...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Gjendja e jashtëzakonshme e shpallur në Itali si përgjigje ndaj  krizës së koronavirusit duket se tani do të zgjatet përtej 31 korrikut, ka thënë kryeministri Giuseppe Conte. Conte tha se bazuar në situatën në vend,...
Lifestyle07 Korrik 2020
Të gjithë dimë të depilohemi, por nuk dimë nëse po e bëjmë siç duhet apo jo. Kur 4 ditë pas depilimit shihni qimet e para në horizont, dita nuk ecën dhe aq mirë, por prisni....
Lajme01 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë  (SBASHK), Rrahman Jasharaj, thotë se vendimi i Kushtetueses për anulimin e Ligjit të Pagave ka qenë i papritur për ta. Jasharaj në “Debat Plus” me Ermal...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se ka realizuar takim me kreun e BFI-së, Shaqir Fetahu. Filipçe kërkon dialog në nivel të gjithë shoqërisë për ballafaqim me pandeminë. Ai thotë Ministria...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.