×
Etiketë: votoi
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Mbretëria e Bashkuara nuk e votoi largimin nga Bashkimi Evropian për shkak të ndonjë presioni nga Rusia, tha të mërkurën, kryeministri britanik, Boris Johnson, pas një raporti të publikuar nga Komiteti i Sigurisë i cili...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Lajme18 Qershor 2020
"Sllovakia ka votuar kundër kërkesës së Kosovës për t’iu bashkuar Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, për shkak se Prishtina dhe Beogradi duhet të bien dakord për propozime të tilla me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.