×
Etiketë: votat
Lajme29 Shtator 2020
Kuvendi Komunal i Gjilanit, në seancën e sotme e kryesuar nga Shpresa Kurteshi-Emini, ka miratuar propozim buxhetin për vitin 2021, si dhe vlerësimet e hershme për vitet 20202-2023, vendimin paraprak për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër...
Lajme24 Shtator 2020
Vetëvendosja do t’i ketë votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë, sapo ta sjellë zyrtarisht në Kuvend mocionin, thotë deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. “Ne nuk e kemi votuar Albin Kurtin për kryeministër...
Front TV21 Shtator 2020
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit tha se Qeveria nuk duhet të pret nga opozita që të sigurohen votat për ta kaluar Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia...
Lajme18 Shtator 2020
Shefet e disa grupeve parlamentare janë duke zhvilluar një takim për ta harmonizuar rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, i cili nuk arrit të kaloj sot në seancën e Kuvendit meqë nuk kishte kuorum, kështu ka thënë...
Front TV07 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës po mbahet seancë e rregulltë plenare. Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi ka kërkuar përkrahjen e deputetëve për mocionin e mosbesimit të inicuar nga partia e tij. Në këtë...
Ekonomi13 Korrik 2020
Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, të premten para deputetëve paraqiti dhe arsyetoi Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e ligjit me nr. 07L001 mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin...
Lajme09 Korrik 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku ka folur për situatën politike në vend. Lushtaku në “Debat Plus” ka thënë se në situatën që ndodhet PDK pas zhvillimeve me Gjykatën Speciale më...
Lajme08 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavaci ka reaguar pas deklarimeve të Listës Serbe se do të mbështesin presidentin serb Aleksandar Vuçiq në luftën e ardhshme politike dhe diplomatike për Kosovën, duke thënë se kjo...
Lajme27 Qershor 2020
Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit, dhe deri në fundjavën e kaluar edhe nënkryetare e LDK’së, i është drejtuar partisë së saj me anë të një letre, duke i kërkuar qasje në procesin e votimit që...
Front TV23 Qershor 2020
Në Kuvendin e Kosovës është duke vazhduar seanca e 11 qershorit ku në rend dite janë miratimi i pesë marrëveshjeve ndërkombëtare të cilat në seancën e kaluar nuk arritën të miratohen shkaku i mungesës së...
Lajme21 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të bëjë të ditur se si kanë votuar anëtarët e saj lidhur me shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozitat e saj në këtë parti.Në një përgjigjeje të shkurtër për...
Lajme18 Qershor 2020
Misioni në Kosovë i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), ka thënë për Radion Evropa e Lirë që më 21 qershor, do të bëjë grumbullimin e votave për zgjedhjet parlamentare të Serbisë. “Ky...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.