×
Etiketë: ushtare
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Forcat armene dhe azerbajxhanase kanë hapur zjarr kundrejt njëra tjetrës në territorin e Nago-Karabakut. Në rrjet janë duke qarkulluar disa  foto teksa shihen një ushtar i Azerbajxhanit i lumtur pasi kishin vrarë ushtarët armenë. Të...
Lajme14 Shtator 2020
95 ushtarë nga Garda Kombëtare Ushtarake e Iowa-s janë nisur për t’iu bashkuar misionit të NATO-s në Kosovë. Ushtarët janë nisur nga ‘Red Rose’ në Sioux City, pas një ceremonie në të cilën nuk janë...
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka njoftuar se duke iu referuar shifrave të 24-orëve të fundit, brenda FSK-së janë 10 pjesëtarë të infektuar. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka njoftuar se duke iu referuar shifrave...
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka njoftuar se duke iu referuar shifrave të 24-orëve të fundit, brenda FSK-së janë 10 pjesëtarë të infektuar. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka njoftuar se duke iu referuar shifrave...
Lajme21 Gusht 2020
Për shkak të kërkesave të shumta Policia dhe gjykatat nuk po mund t’i pajisin me certifikata kandidatët për ushtarë të FSK-së. Prandaj ky institucion ka dhënë këtë njoftim: Për shkak të kërkesave të shumta për...
Front TV07 Gusht 2020
Meqë janë vazhdimisht aktiv në detyrë, ushtarëve të FSK-së u bie të ekspozohen më shumë ndaj virusit Corona. Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama tregoi se aktualisht brenda Forcës që drejton, 10 ushtarë janë të infektuar...
Front TV07 Gusht 2020
Të premten, FSK-ja, ka hapur konkursin për rekrutimin e ushtarëve të rinj. Në të do të pranohen, siç thotë gjenerali Rrahman Rama, 400 ushtarë të rinj. Punën ata do ta fillojnë në muajin janar. https://frontonline.net/gjeneral-rama-ushtria-e-gatshme-ne-rast-te-shpalljes-se-gjendjes-se-jashtezakonshme/...
Lajme07 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili është edhe Komandant Suprem i Forcës së Sigurisë së Kosovës, përmes një postimi në llogarinë e tij u thirrje të rinjve që të bëhen ushtarë të Republikës së...
Lajme07 Gusht 2020
Forca e Sigurisë së Kosovës ka hapur konkurs për pranimin e rekrutëve të rinj, ushtarë aktivë. Siç është bërë e ditur në njoftim, konkursi do të jetë i hapur nga 10 gushti, deri më 21...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Armenia dhe Azerbajxhani janë përfshirë ditët e fundit në një konflikt të armatosur që ka rezultuar me vdekjen e disa ushtarëve në rajonin kufitar. Të dy vendet akuzojnë njëri tjetrin për fillimin e provokimeve, ndërsa...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Së paku tetë ushtarë pakistanezë janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur pasi një grup i paidentifikuar i personave të armatosur e sulmuan një konvoj të ushtrisë në distriktin Panjgur. Cak i sulmit ishin...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtatë ushtarë të Azerbajxhanit, një civil dhe dy ushtarë të Armenisë janë vrarë të martën, në ditën e tretë të përleshjes së armatosur mes dy shteteve që e zhvilluan një luftë mes vete në vitet...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtatë ushtarë të Azerbajxhanit, një civil dhe dy ushtarë të Armenisë janë vrarë të martën, në ditën e tretë të përleshjes së armatosur mes dy shteteve që e zhvilluan një luftë mes vete në vitet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.