×
Etiketë: unicef
Lajme25 Prill 2022
UNICEF dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë bërë thirrje për intensifikimin e përpjekjeve për t’u siguruar të gjithë qytetarët e Kosovës që të marrin vaksinat. Kjo thirrje vie në kuadër të javës Botërore të Imunizimit...
Lajme24 Gusht 2020
Derisa beteja kundër COVID-19 ende po vazhdon, Zyra e UNICEF-it në Kosovë në bashkëpunim me partnerët është duke bërë përpjekje të vazhdueshme që të mbështesë stafin mjekësor që ndodhet në vijën e frontit me pandeminë,...
Lajme24 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka pranuar donacionin e radhës me pajisje mjekësore nga UNICEF prej 7.4 tonelatave. Këto pajisje siç ka njoftua ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj do të ndikojnë në përmirësimin e furnizimeve në të...
Vip22 Korrik 2020
UNICEF në Serbi ka reaguar pas postimit të bujshëm të Dua Lipës. Dua Lipa ditë më parë iu bashkua nismës së shqiptarëve, të cilët kërkojnë vendosjen e Kosovës në hartë nga “Apple” Menjëherë pas këtij...
Lajme17 Korrik 2020
Zyra e UNICEF-it në Kosovë ka realizuar një sondazh të ri me të rinjtë në Kosovë, përmes U-Report, në të cilin thuhet se 86% e të rinjve kosovarë që morën pjesë në sondazhin besojnë se...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Miliona fëmijë jemenas kanë nevojë urgjente për ndihmë humanitare është alarmi i ngritur sot nga agjencia e OKB për fëmijët, UNICEF, sipas të cilit katër nga pesë të mitur rrezikojnë të mos e kalojnë ”provimin”...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Sipas agjencisë ndërkombëtare të Kombeve të Bashkuara për mbrojtjen e fëmijëve, UNICEF, 120 milionë fëmijë në Azinë Jugore rrezikohen nga varfëria për shkak të përhapjes së vazhdueshme të koronavirusit. Azia Jugore, ku banon rreth një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.