×
Etiketë: tryezën
Lajme03 Shtator 2020
Dy nga resurset më të rëndësishme dhe vitale për Kosovën, siç është Trepça dhe Ujmani pritet të jenë temë e negociatave nesër në takimin e 4 shtatorit në Uashington ndërmjet kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në takimin e parë fizik në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, në kuadër të rinisjes së dialogut për normalizim raportesh, kanë diskutuar për personat e zhdukur...
Lajme10 Korrik 2020
Wolfgang Petritsch, ish-përfaqësues i Bashkimit Evropian në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë gjatë vitit 1998-1999 thotë se ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë që u mbështet nga ish-përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederica...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq, tha se çështja e Kosovës nuk mund të zgjidhet në muajt e ardhshëm, sepse, siç tha ai, është një problem kompleks që ka vazhduar për dekada dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.