×
Etiketë: trudeau
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Qeveria federale e Kanadasë do t’u japë 13 krahinave dhe territoreve më shumë se 19 miliardë dollarë kanadezë (14 miliardë dollarë amerikanë) për të ndihmuar në pagimin e kostove të rifillimit të ekonomisë pas disa...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Një person i armatosur u arrestua pasi hyri në një pronë në Otava, që përfshin edhe rezidencën e kryeministrit kanadez Justin Trudeau, deklaroi sot policia kanadeze. Policia tha se personi dhunoi hyrjen kryesore të këmbësorëve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.