×
Etiketë: tregojnë
Lifestyle30 Shtator 2020
Simptomat e koronavirusit në shumë raste janë të ngjashme me atë të gripit sezonal dhe për këtë arsye, në këtë periudhë të vitit, kur shtohen dhe virozat, shumë njerëz përfshihen nga ankthi nëse janë të...
Lajme21 Shtator 2020
Tetë fëmijë nën moshën 10 vjeç dhe tetë mësimdhënës të shkollës fillore “Mustafë Venhari” në Vushtrri, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, në javën e parë të fillimit të mësimit, bëri të ditur kryetari i kësaj...
Lajme10 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se qeveria aktuale nuk ka legjitimitet – sipas këtij këtë e tregojnë numrat. Rexhaj po ashtu për takimin e sotëm mes liderëve të koalicionit, pas deklarimit të...
Lajme06 Shtator 2020
48 vjet nga variola, të mbijetuarit kosovarë tregojnë sa i vështirë ishte ky virus Lajme Gazeta Express06/09/2020 21:06 Jetë njerëzish dikur mori edhe një epidemi tjetër, variola. Në fakt koincidencë është se edhe të infektuarit...
Lajme06 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur rreth mundësisë së një presidenti të ri të Kosovës, nëse Hashim Thaçi, jep dorëheqje për shkak të Gjykatës Speciale.Konjufca ka thënë se, ose hiqet Avdullah Hoti...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ndërsa miliona nxënës në Angli u kthyen në ambientet arsimore pas bllokimit, BBC shkoi në dy shkolla fillore në Luton, “Whitefield Primary Academy” dhe “Southfield Primary School”, për të zbuluar se si ndiheshin prindërit dhe fëmijët. Nuk...
Lifestyle27 Gusht 2020
Kur mendojmë për hormonet, është e lehtë të mendojmë përsëri për vitet tona të adoleshencës kur aknet ishin drama jonë më e madhe ose shtatzënia kur lëkundjet e humorit dhe dëshirat janë jashtë kontrollit. Por,...
Lifestyle27 Gusht 2020
Zmadhimi i mëlçisë kryesisht ndodh për shkak të ekzistimit të sëmundjeve apo të viruseve të caktuara në organizëm! Këto janë simptomat të cilat ju tregojnë se kur duhet të shkoni te mjeku, transmeton Telegrafi. Hepatosplenomegalia...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Zjarre masive kanë përshkuar Kaliforninë kohëve të fundit, duke djegur qindra mijëra hektarë tokë, ndërsa 14 mijë zjarrfikës janë duke punuar për shuarjen e flakëve. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, flakët kanë shkaktuar po...
Kronika22 Gusht 2020
Ekipi i emisionit “Udhëve” në RTK hulumtoi një kohë të gjatë për rrethanat e zhdukjes së veprimtarit shqiptar Ukshin Hoti dhe arriti të zbulojë shumë fakte. Në bazë të dokumentave të ushtrisë dhe policisë serbe...
Kronika20 Gusht 2020
Në Kosovë, personat e infektuar me koronavirus nuk po respektojnë masat e vetizolimit, duke rrezikuar kështu edhe rrethin e tyre dhe personat me të cilët mund të kenë kontakt. Njëjtë ndodhi edhe në Ferizaj. Atje...
Lajme14 Gusht 2020
Mjeku që jeton në Gjermani, Ilir Arifi, i cili është infektuar me COVID-19 gjatë pushimeve në Kosovë, ka thënë se është munduar që t’i respektojë të gjitha masat. “Ju kam përmbajtur rregullave sepse e kam...
Lajme03 Gusht 2020
E rëndë: Dëshmitarët tregojnë si e nxorën të riun nga liqeni i Radoniqit, por nuk mbijetoi Një i ri nga fshati i Rastovicë i Deçanit, ka humbur dje jetën tragjikisht. Azgon Selmanaj ka vdekur dje...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.