×
Etiketë: transportin
Ekonomi15 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Kransiqi, ka pritur në takim drejtuesit e Odës së Afaristëve të Kosovës, me të cilët ka biseduar për problemet e bizneseve në kohë pandemie, pakon për rimëkëmbje ekonomike, problemet...
Lajme20 Gusht 2020
Ruzhdi Kurtishaj, kryetar i Kuvendit te Odës Ekonomike dhe njëherit pronar i kompanisë Sharr Travel, ka thënë se është e pa pranushme gjobitja e Operatoreve Ekonomik që merren me transportin e lirë të udhëtarve për...
Lajme05 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka treguar për atë që është diskutuar sot në mbledhjen me krerët e institucioneve shëndetësore. Ai tha që do të përgjysmohet numri i njerëzve që do të shfrytëzojnë transportin publik, shkruan Indeksonline....
Lajme27 Qershor 2020
Marrëveshjet për linjën ajrore, atë hekurudhore dhe për autostrada ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ende nuk kanë nis së zbatuari. Delegacionet nga Kosova dhe Serbia, këto marrëveshje apo letra të qëllimit i kanë nënshkruar ne fillim...
Kronika20 Qershor 2020
Policia e Kosovës do të asistojë OSBE-në për transportimin e materialit zgjedhor në komunat ku do të votojnë serbët e Kosovës për zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës pwr rajonin e veriut,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.