×
Etiketë: testimin
Lajme27 Gusht 2020
Bordi i përkohshëm i drejtorëve të KEK-ut, në mbledhjen e mbajtur sot, ka udhëzuar menaxhmentin t’i fillojë menjëherë procedurat e nevojshme ligjore dhe administrative për testimin e të gjithë stafit të korporatës me testim serologjik,...
Lajme25 Gusht 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme në Kosovë njëherish anëtar i kryesisë së Vetëvendosjes, Glauk Konjufca gjatë një konference për media ka folur për menaxhimin e situatës me pandeminë Covid-19 në Kosovë. Ai ka thënë se...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...
Lajme14 Gusht 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollaçaku, ka kërkuar nga qeveria që të jap përgjegjësi dhe të mbulojë të gjitha trajtimet e qytetarëve që shkak i simptomave dhe udhëzimeve të...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Gjermania do të nisë testimin obligativ të udhëtarëve që kthehen nga zonat me rrezik të lartë nga Covid-19, ka bërë të ditur të hënën Ministria e Shëndetësisë e këtij shteti. Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens...
Lajme17 Korrik 2020
Po kërkon që të testohet për COVID-19. Por kësaj here tentimi i saj po del të jetë pa sukses. E rastet e tilla janë të shpeshta në Qendrën Rajonale të Shëndetësisë Publike në Prizren. Por...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme16 Korrik 2020
Nënkryetari i Prishtinës, Muhedin Nushi, në një prononcim për Front Online, foli edhe për testet serologjike të cilat do të fillojnë të bëhen në këtë Komunë. Ai tha se në dispozicione i kanë 10.800 teste...
Lajme15 Korrik 2020
Zyra e UNICEF-it në Kosovë ia ka dorëzuar sot Institutit Kosovar të Shëndetësisë Publike (IKShP), dhjetë (10) sete të pakove për testimin e cilësisë së ujit të pijshëm. Këto pajisje ishin përdorur nga Agjencia e...
Lajme15 Korrik 2020
Faik Hoti nga Ministria e Shëndetësisë ka dhënë detaje lidhur me vendimin e këtij dikasteri, për lejimin e testimeve për koronavirus – procedurë e cila deri tani është bërë vetëm në sektorin publik. Ai ka...
Lajme08 Korrik 2020
Drejtori i shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se karantinimi nuk është zgjidhje, porse testimi masiv dhe masat të ndryshme. 1075 persona të prekur me COVID-19 në Prishtinë, deri më...
Lajme29 Qershor 2020
Kuvendi i Kosovës i bëri kërkesë Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) që të shohë mundësinë e testimit për Covid-19 të zyrtarëve dhe deputetëve të këtij institucioni, tha për Radion Evropa e Lirë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.