×
Etiketë: spanjë
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Rreth 3 mijë njerëz janë detyruar të evakuohen nga shtëpitë e tyre si pasojë e një zjarri që u shkaktua në rajonin jugor të Andaluzisë se Spanjës, thanë autoritetet e atjeshme të dielën. Zjarrfikësit dhe...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Spanja konsiderohet sërish si zonë rreziku. Sezoni i pushimeve po merr fund. Ndërsa ishujt Kanare shpresojnë, që pjesa tjetër e ekonomisë të gjejë koncepte të reja, sepse vetëm turizmi nuk mjafton më. “Sezoni ka mbaruar...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Spanja raporton për rritjen e rasteve me 295 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit. Aktualisht në spitale atje janë të shtruar mbi 124 mijë pacientë të prekur nga ky virus, transmeton Klan...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Qeveria e Spanjës i dha fund mbylljes prej tre muajve të shtetit, masë që u vendos për të ndalur përhapjen e madhe të COVID-19 ku vdiqën së paku 28.400 persona. Në qershor, për të nisur...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Hotelet në Spanjë do të ofrojnë teste për Covid -19 falas për të gjithë turistët e huaj para se të kthehen në vendet e tyre. Kjo është një mënyrë për të bindur turistët, sidomos britanikët,...
Lajme17 Korrik 2020
Artisti kosovar, Petrit Halilaj, ka paraqitur ekspozitën e tij të parë personale në Spanjë, me titull: Një korbi dhe uraganët që nga vendet e panjohura rikthejnë erëra të njerëzve të dashuruar. Hapur me 16 korrik...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Spanja raportoi “kërcimin më të shpejtë” të përditshëm të infeksioneve me coronavirus në më shumë se dy muaj të enjten, me 580 raste të reja të regjistruara që nga një ditë më parë, nga 390...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Në Spanjë nuk do mund të bëhet plazh lirisht. Dhjetëra plazhe spanjolle do të mbyllen pasi dje turma të mëdha njerëzish vërshuan drejt bregut. Policia është detyruar të kthejë mbrapsht një numër të madh turistësh...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Kina është identifikuar prej kohësh si epiqendra e shpërthimit të Covid-19, i cili tani ka regjistruar 530 mijë viktima në të gjithë botën. Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) do të fillojë një mision kontrolli brenda...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Edhe pse rastet e para u konfirmuan në Kinë, një zyrtar kinez ka bërë me faj Spanjën për nisjen e pandemisë globale të koronavirusit. Zeng Guang, kreu i qendrës kineze të kontrollit shëndetësor tha se...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Analizimi i mostrave të ujërave të zeza në Spanjë ka treguar për prani të koronavirusit që në muajin mars të vitit të kaluar. OBSH-ja thotë se numri i rasteve në botë mund të jetë 10-fishi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.