×
Etiketë: sindikalistët
Ekonomi24 Shtator 2020
Në fund të muajit qershor, Ministrit i Ekonomisë, Blerim Kuçi, përmes një postimi në rrjetin social, “Facebook”, dha lajmin për zhbllokimin e llogarive të Telekomit të Kosovës, pasi që ato ishin bllokuar nga përmbaruesi privat...
Ekonomi23 Korrik 2020
Pas bllokimit të llogarive të Telekomit të Kosovës, sot punëtorët e kësaj ndërmarrje kanë protestuar para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Rreth 3500, punëtorë të kësaj ndërmarrjeje rrezikojnë të mbesin pa paga...
Lajme22 Korrik 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka reaguar ndaj vendimeve të fundit të marra nga Qeveria e Kosovës.FSSHK ka thënë se në koordinim të plotë me të gjitha odat e profesionistëve shëndetësorë “reagon ashpër”...
Lajme03 Korrik 2020
Drejtues të Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës janë takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, të cilit ia prezantuar kërkesat e punëtorëve shëndetësorë. Ligji për Paga dhe pagesa shtesë për të gjithë punëtorët shëndetësor,...
Lajme30 Qershor 2020
Gjatë ditës së sotme do të përfundojë afati i masës së përkohshme për pezullimin e Ligjit të Pagave nga Gjykata Kushtetuese. Kushtetuesja më datën 30 mars kishte njoftuar ish-kryeministrin Albin Kurti se kishte vendosur për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.