Gjuha:
×
Etiketë: sigurojnë
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të martën pretendoi se vendi mund të kenë në dispozicion një vaksinë anti-koronavirus pas katër javësh. “Do kemi një vaksinë brenda disa javësh; mund të shkojnë...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mund ta sigurojnë vaksinën potenciale kundër koronavirusit edhe përmes donacioneve apo marrëveshjeve bilaterale me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Kjo u konfirmua në selinë e Komisionit Evropian në Bruksel,...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Vetëvendosjes, Hekuran Murati dhe Mefail Bajqinovci, kanë siguruar mjetet shtesë për zjarrfikësit për rrezikshmërinë dhe angazhimin e tyre jashtë orarit të punës Amandamenti i propozuar nga Murati e Bajqinovci ka marrë aprovimin e...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje, Dimal Basha e Enver Haliti kanë propozuar që në buxhetin për vitin 2020 të sigurohen mjetet për rinovimin e Xhamisë dhe Kishës Katolike në komunën e Ferizajt. Amendamenti i propozuar nga...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Administrata Trump do t’i paguajë ndërmarrjes farmaceutike Pfizer gati dy miliardë dollarë për dorëzimin e një milion dozave të vaksinës së zhvilluar nga firma kundër COVID-19, njoftoi të mërkurën Sekretari i Shëndetit dhe Shërbimeve Njerëzore...
Lajme29 Qershor 2020
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka thënë se duhet që institucionet të kujdesen që qytetarët t’i sigurojnë maskat, shkruan Front Online. Kjo pasiqë, sipas tij, shuma me të cilën blihet një maskë, nuk është e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.