×
Etiketë: shtetasve
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Belgjika ka ndryshuar masat e Covid19, pas ndryshimit të shifrave karshi situatës epidemiologjike. Personat që kanë vetëm shtetësi belge (jo dhe të Kosovës) tani mund të udhëtojnë në Kosovë nga aeroportet e Belgjikës pa pasur...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Pritën mbi 3 orë, por u kthyen mbrapsht.  Të huajt të cilët zgjodhën Greqinë si rrugë tranzit u bllokuan në pikën kufitare të Kapashticës. Burime për Abc News bëjnë me dije se sipas një urdhri...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Qeveria e Suedisë sot mori vendim për kufizim të udhëtimeve në vend deri më 31 gusht në vendet që janë më së shumti të prekura nga coronavirusi, përfshirë këtu edhe Maqedoninë e Veriut. Masa u...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gati gjysma e shqiptarëve (49%) po mendojnë seriozisht që të ikin nga vendi, sipas një sondazhi që zhvilloi Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC). Ata po informohen në mënyrë aktive rreth mundësive dhe alternativave që kanë,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.