×
Etiketë: shqyrtimi
Kronika29 Shtator 2020
Të martën, në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, është duke vazhduar gjykimi për korrupsion ndaj ish-ministrit në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), Nenad Rikalo, sekretarit të përgjithshëm i kësaj ministrie,...
Lajme04 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj javë më parë ka nënshkruar udhëzimin administrativ për të licencuar laboratorët privatë për testimet për COVID-19. Deri më tani sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë aplikuar rreth 100 Institucione Private Shëndetësore....
Ekonomi01 Gusht 2020
Pas miratimit të buxhetit të rishikuar, ministrja e Financave, Hykmete Bajrami po kërkon nga Kuvendi edhe shqyrtimin dhe miratimin e pakos për rimëkëmbje ekonomike. Ministrja Bajrami ka thënë se për adresimin e krizës shëndetësore e...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Një komitet i Senatit të SHBA-së ka të ngjarë të votojë javën e ardhshme për një projektligj të paraqitur nga senatori republikan, Josh Hawley, në bazë të së cilit, punonjësve federalë në SHBA do të...
Lajme29 Qershor 2020
Ka dështuar të mbahet shqyrtimi fillestar për rastin e njohur si “Afera e Hidrocentraleve”. Për këtë rast, katër ish-ministrat e Qeverisë Thaçi 2, Besim Beqaj, Mimoza Kusari-Lila, Dardan Gashi dhe Nenad Rashiq, si dhe 15...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.