×
Etiketë: shpresat
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç, që njëherësh është edhe shef i delegacionit të Serbisë në dialog, në kuadër të nivelit të ekspertëve, ka thënë se të hënën do...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë së shpejti në marrëveshje politike me Kosovën. Kosova dhe Serbia janë...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Janë duke u venitur shpresat në Bejrut për gjetjen e ndonjë personi tjetër të mbijetuar nën rrënojat e ndërtesave të shembura nga shpërthimi masiv i muajit të kaluar. Punëtorët e ekipeve të kërkim-shpëtimit filluan të...
Lajme24 Gusht 2020
Disa prej liderëve, të cilët janë edhe pjesë e koalicionit qeverisës kanë shprehur ambiciet e tyre për postin e kreut të shtetit, në kohën kur presidentit aktual, Hashim Thaçit i është afruar fundi i mandatit....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.