×
Etiketë: shkencave
Lajme28 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës për një vit i merr 1.3 milionë euro nga buxheti i shtetit. Murati ka thënë se “Produkti më me...
Lajme01 Korrik 2020
Profesori i shkencave politike në Nju Jork, Shenasi Rama, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partive politike shqiptare po iu mungon një platformë kombëtare dhe se interesat e subjekteve po vendosen para atyre...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Profile shkencore nga historia, gjuhësia, fizika, kimia e ekonomia janë prurjet më të reja të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Ky institucion akademik të hënën ka zgjedhur emrat e rinj që do të jenë pjesë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.