×
Etiketë: shkarkimi
Lajme12 Gusht 2020
Në Komisionin për Çështje të Sigurisë në Kosovë është duke u diskutuar për hyrjen e xhandarmërisë serbe brenda territorit të vendit. Aty po zhvillohet debat intenziv mes deputetit të AAK-së, Bekë Berisha dhe atij të...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Partia Socialiste e Shqipërisë është tërhequr nga shkarkimi i presidentit Ilir Meta nga detyra. Deputetët socialistë kanë deklaruar në Komisionin Hetimor se shkeljet e kryera nga Meta nuk përbëjnë shkak për shkarkim. Deputetja e PS,...
Lajme08 Korrik 2020
KMDLNJ ka thënë se kryeministri, Avdullah Hoti duhet ta shkarkojë zëvendëskryeministrin, Goran Rakiq pas rikthimit të disa masave anti COVID-19, në komunat në veri. KMDLnj thotë se Serbia e riktheu gjendjen e jashtëzakonshme ku u...
Lajme05 Korrik 2020
Mbi 170 mijë vota iu besuan nga qytetarët, kryeparlamentares Vjosa Osmani, por as kjo nuk po e shpërfaqë rëndësinë e saj në LDK. Megjithatë, pas shkarkimit nga pozitat udhëheqëse, ndikimi i saj në strukturat e...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrit Blerim Kuqi i doli punë me të marrë pozitën në krye të Ministrisë dhe Ambientit. Ai e shkarkoi udhëheqësen e Njësisë për Politika dhe Monitorim  të Ndërmarrjeve Publike, Fikrije Buzuku- Fejza. Por në një...
Lajme21 Qershor 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dje (20 qershor, 2020) përmes një letre dërguar Këshillit të Përgjithshëm, ka propozuar që Vjosa Osmani të shkarkohet nga pozita e nënkryetares së këtij subjekti politik. Pas...
Lajme20 Qershor 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ju ka kërkuar sot anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie që të votohet shkarkimi i Vjosa Osmanit nga posti i nënkryetares dhe anëtares së Kryesisë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.